Kosatky tohoto typu jsou poměrně velké (dosahují délky až 8,5 m), černo-bílé, s nepříliš výraznou sedlovou skvrnou. Skvrna u oka má tendence se svažovat směrem k ocasu zvířete.
Bohužel o nich není příliš známo, protože narazit na ně je velmi obtížné. Vyskytují se v severním Atlantiku v okolí Norska, Islandu, Skotska a Irska (zde je možné je vidět nejčastěji ze všech oblastí výskytu) a živí se výhradně mořskými savci a ostatními kytovci, například delfíny nebo Plejtváky malými. Jejich zuby nevykazují téměř žádné opotřebení a jsou větší a špičatější, na rozdíl od Typu 1.
POROVNÁNÍ CHRUPU TYPU 1 A 2. ZDROJ: MOTHERTRIP.COM
Stádo W
Nejvíce informací máme o stádu W, které se vyskytuje okolo Skotska. Toto stádo bývá označováno jako Komunita Západního Pobřeží a v současnosti ho tvoří 9 jedinců (5 samic a 4 samci), z nichž každý má přidělené označení a jméno.
- W01 – John Coe
- W02 – Floppy Fin
- W03 – Nicola
- W05 – Comet
- W06 – Lulu
- W07 – Moneypenny
- W08 – Aquarius
- W09 – Puffin
- W10 – Occasus
Stádo W bylo poprvé zdokumentováno v roce 1980, kdy byl poprvé spatřen W01 (John Coe). Posledním přírůstkem do identifikačního katalogu se v roce 2010 stal W10 (Occasus).

Pohybují se západně od Velké Británie z oblasti jižního Irského moře až do oblasti North Outer Hebrideas a dále na západě Irska podél Atlantického pobřeží. Je známo, že se pohybují i ve vzdálenějších oblastech okolo Skotska.
V minulosti ohrožoval populaci zejména lov velryb, v současné době je největší hrozbou znečištění. Přes to, že se jedná o „residentní“ populaci, živí se zejména mořskými savci (například plejtváky nebo sviňuchami).
zdroj: whaleresearch.com, mothertrip.com, news.bbc.co.uk, scottish-orca.tumblr.com
Počet komentářů u “Typ 2”: 0 Přidejte svůj →