takara44

Takara

Takara se narodila 7. července 1991. Její matkou je Kasatka a otcem Kotar, což z Takary činí čistokrevnou islandskou kosatku. Kasatka se ukázala být dobrou matkou a k Takaře si vybudovala silné pouto. Dokonce ji i učila mateřským povinnostem, když se jí narodilo druhé mládě, Nakai, v roce 2001.

Takara a Kasatka/ zdroj: Kimmy Vengeance, orcahome.de
Takara a Kasatka/ zdroj: Kimmy Vengeance, ORCAHOME.DE

V roce 2002 porodila Takara své vlastní mládě, samičku jménem Kohana, jejímž otcem je díky umělému oplodnění Tilikum. Díky tomu, že Takara vyrůstala se svou matkou, dovedla se o Kohanu dobře postarat. Nicméně Takara s Kohanou byly v roce 2004 přemístěny do parku v Orlandu. Ze svědectví bývalého trenéra Johna Hargrova, které můžeme vidět v dokumentu Blackfish z roku 2013, nesla Kasatka odloučení od Takary velmi těžce. Často a dlouho svou dceru zoufale volala i potom, co už byla Takara dávno na cestě na letiště.

Když Takara s Kohanou dorazily do Orlanda, vypadalo to, že se s místními kosatkami dobře snesou. Dospělý a v zajetí narozený samec Taku našel v Takaře evidentně zalíbení a ta brzy zabřezla. Taku se tak v roce 2005 stal otcem samečka jménem Trua. Kohana, Takary první dcera, byla od matky oddělena hned následující rok a v pouhých 3 letech putovala do Loro Parque ve Španělsku.

Zatím se Takara a Trua v Orlandu seznámili s Tillym. Vypadalo to, že si dobře rozumí, protože Takara brzy znovu zabřezla. V roce 2009 ji ale přemístili do parku v Texasu. Trua ale zůstal v Orlandu a dodnes je společníkem svého dědy – Tillyho.

zdroj: https://www.pinterest.com/pin/530298924845893266/
Tilikum a Trua / zdroj: PINTEREST.COM

V roce 2010 Takara porodila v Texasu své třetí mládě, samičku jménem Sakari. Ty dvě se dobře začlenily do skupiny a o Takaru brzy začal jevit zájem v zajetí narozený samec Kyuquot. V roce 2011 tak Takara znovu zabřezla, ale buď potratila a nebo se jednalo o falešnou březost, protože na ultrazvuku se žádný plod nalézt nepodařilo. Přesto v roce 2013 Takara porodila čtvrté mládě, další samičku jménem Kamea, jejímž otcem je díky umělému oplodnění Kshamenk.

Takara se za svůj život několikrát pokusila napadnout trenéry a jednou omylem shodila trenérku z umělé mělčiny ocasem.

V současnosti je Takaře 24 let a žije stále v SeaWorld Texas se svými dvěma mláďaty Sakari a Kameou. Měří 5,3 m a váží asi 2300 kg.

Zdroj: 56 BlackfishCetacousin.com

Počet komentářů u “Takara”: 0 Přidejte svůj →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *