stella24

Stella

Stella byla odchycena u Islandu někdy v říjnu 1987 spolu s několika dalšími kosatkami. Tradičně její cesta směřovala nejprve do Hafnarfjordur Aquarium na trénink a přípravu k prodeji.

Hned další rok, v březnu 1988, koupil všechny 4 (Bubbu, Maggie, Oscara a Stellu) Kamgoawa Sea World v Japonsku. Tam už na ně čekal samec Bingo, který byl odchycen v roce 1984. Všechny kosatky byly vycvičeny pro práci s trenéry ve vodě a brzy začaly vystupovat.

Nicméně Bubba byl v roce 1989 prodán Ocean Parku v Hong Kongu a Maggie v roce 1997 zemřela v důsledku komplikací při porodu. A tak v parku zůstali jen Stella, Bingo a Oscar, dokud v roce 1998 neporodila Stella své první mládě, jehož otcem byl Bingo. Samička dostala jméno Lovey a byla prvním přeživším mládětem, které se narodilo v Japonsku v zajetí.

V roce 2001 Stella porodila druhé mládě, další samičku jménem Lara, jejíž otcem byl opět Bingo. O dva roky později, v roce 2003, porodila Stella znovu a opět samičku, Sarah. Jejím otcem byl opět Bingo. Nejprve to vypadalo, že Sarah je sameček, ale brzy se podařilo zjistit pravé pohlaví. Čtvrtým mládětem, které pár Stella a Bingo zplodil, byla samička Ran II v únoru roku 2006. Bohužel o dva měsíce později zemřela Sarah z neznámých příčin, jen chvíli před jejími třetími narozeninami.

Někdy během roku 2007 byli Bingo, Stela a Ran II přemístěni do zadní nádrže parku, aby bylo v hlavní nádrži dostatek prostoru pro příchod dalšího mláděte. Lovey porodila v roce 2008 samečka jménem Earth, jehož otcem byl Oscar.

Kolem roku 2011 začaly přípravy na přesun Stelly a Binga do Port of Nagoya Aquarium, aby se zde připojili k samici jménem Nami. Tyto plány ale musely být odsunuty na neurčito z důvodu zásahu pobřeží tsunami a smrti Nami.

zdroj: orcahome.de
zdroj: ORCAHOME.DE

V prosinci 2011 se Stella, Bingo a Ran II konečně přestěhovali do Port of Nagoya Aquarium a Stella zde vzápětí porodila své páté mládě, samičku Rin. Rin byla prvním mládětem, které se v Port of Nagoya Aquarium narodilo a je zároveň pravděpodobně posledním mládětem Stelly, protože Bingo 2. srpna 2014 zemřel.

Stella je popisována jako mírná velryba a není známo, že by kdy zaútočila na ostatní kosatky nebo na trenéry. Její zdraví a určité chování zůstává záhadou. V roce 2011 se objevilo několik videí, na kterých Stella spolu s ostatními opakovaně vyskakuje na pódium a v září 2013 utrpěla zranění hřbetní ploutve, jehož příčinu neznáme.

V současnosti Stella stále obývá nádrž v Port of Nagoya spolu se svými dcerami Ran II a Rin. Její asi 29 let, měří 5,2 m a váží asi 2200 kg.

 Zdroj: 56 BlackfishCetacousin.com

Počet komentářů u “Stella”: 0 Přidejte svůj →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *