shamu1 (1)

Shamu

Shamu je první kosatkou ulovenou pro potřeby zábavního průmyslu. Ulovili ji na Halloween v roce 1965 Ted Griffin a Don Goldsberry v oblasti Carr Inlet. Měla být společnicí Namua v Griffin’s Seattle Marine Aquarium, ale moc spolu nevycházeli.

V prosinci roku 1965 byla prodána do SeaWorld San Diego a stala se první kosatkou v jejich kolekci. SeaWorld byl v té době otevřený jen rok, ale jakmile si uvědomili, jakou atrakcí Shamu je, začali svou kolekci kosatek rozšiřovat.

Jednoho dne se kvůli PR rozhodli posadit na Shamu sekretářku Annette Eckis. Nejdříve šlo vše hladce, ale pak ji Shamu bez varování shodila, chytila za nohu a tahala ji po nádrži. Trenéři se snažili Annette vyprostit, ale Shamu nohu odmítala pustit. Nakonec se trenérům podařilo násilím otevřít Shamu tlamu a Annette osvobodit. Odnesli ji na nosítkách a nohu jí sešili 200 stehy.

Po tomto incidentu Shamu stáhli z vystoupení. Nedlouho potom, 23. srpna 1971, Shamu zemřela v důsledku septikémie a infekce dělohy.

Jméno Shamu při vystoupeních nesou od té doby všechny kosatky v majetku SeaWorldu, aby nebylo poznat, když nějaká zemře. V dnešní době už známe jména všech „Shamu“, takže tento manévr ztratil význam. Přesto na něj ve spojitosti kosatky a SeaWorld stále narážíme.

Přeloženo a upraveno z: 160 Captives, Foto: Orcahome.de

Počet komentářů u “Shamu”: 0 Přidejte svůj →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *