zdroj: https://www.facebook.com/russianorca/

Rusko

O populaci kosatek na území Ruska toho příliš nevíme. Většina studií těchto kosatek byla prováděna před roky 1950-1970. Většina stád v tehdejší době čítalo 5 – 12 zvířat a na místech, kde byla velká koncentrace ryb mívala stáda okolo 30-50 jedinců.

Většina populace by se dala přiřadit k residentům, jejichž potravou jsou ryby (např. okouni) a sépie, ale vyskytují se zde i transientní typy, které se živí mořskými savci.

zdroj: http://www.russianorca.com/
zdroj: RUSSIANORCA.com

Prozatím je ale místní populace v zálivu Avacha rozdělována na „lokální“ a „cizí“ kosatky. „Lokální“ kosatky navštěvují záliv pravidelně a vracejí se sem každý rok. Jejich návyky – kde se krmí, kde se socializují a kterými místy proplouvají. „Cizí“ velryby připlouvají do zálivu jen zřídka. Pokaždé, když se místní výzkumníci s kosatkami setkají, nahrávají jejich vokalizace, aby je mohli zařadit ke správnému stádu a klanu. Složení „lokálních“ klanů a stád je vcelku dobře známé, ale zařazení „cizích“ kosatek je daleko obtížnější.

Z „lokálních“ kosatek se v oblasti nachází tato stáda označená 0209, AV2, Chizh, Drkin, Hooky, Ikar, K20, Kaplya, KB, Lucky, Moloko, Nemo, Figurny. Zvláštností je výskyt bílých kosatek v blízkosti Commander Islands.

zdroj: http://www.russianorca.com/
zdroj: RUSSIANORCA.COM

Od roku 2012 bylo chyceno několik kosatek, z nichž zatím tři jsou k vidění v Moskvě. Kde jsou ostatní zatím veřejnost neví. Dle všech dostupných indícií se zdá, že kosatky v Moskvě patří k transientnímu typu.

Počet komentářů u “Rusko”: 0 Přidejte svůj →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *