zdroj: themarinedetective.com

Offshore

O tomto typu víme velmi málo, protože se většinou vyskytuje dál od pobřeží poblíž kontinentálního šelfu. Některé skupiny byly ale pozorovány i více ve vnitrozemí. Kosatky typu Offshore se většinou pohybují ve stádech čítajících 30 – 70 velryb, někdy i více. Celkem bylo k tomuto typu přiřazeno 250-300 kosatek. O jejich sociální struktuře zatím není nic známo. Zajímavostí je, že Offshore typ cestuje jedním směrem i více jak  4000 km, což je hodnota, která dalece přesahuje jakoukoliv zaznamenanou hodnotu u jiných typů.

zdroj: http://killerwhale.vanaqua.org/page.aspx?pid=1353
zdroj: VANAQUA.ORG

Tyto kosatky se živí halibuty a žraloky. Ve srovnání s residenty a transienty mají daleko více jizev a škrábanců, pravděpodobně právě díky žralokům. Mnoho kosatek typu Offshore, které uvízly na mělčině, mělo silně opotřebované zuby až k dásním, opět je to pravděpodobně způsobené tím, že se živí žraloky, kteří mají velmi tuhou kůži.

zdroj: http://coastodian.org/orca-at-point-reyes/nggallery/page/1
zdroj: COASTODIAN.ORG

Vokalizace jsou velmi odlišné od residentních a transientních typů, ale jen velmi málo víme o tom, jak tyto vokalizace používají a jak je to odlišuje od ostatních typů kosatek.

zdroj: vanaqua.orgwildwhales.orgorcanetwork.org

Počet komentářů u “Offshore”: 0 Přidejte svůj →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *