kyuquot14

Kyuquot

Kyuquot se narodil v Sealand of the Pacific 24. prosince 1991 islandské samici Haidě II jako její první mládě. Jeho otcem je Tilikum.

Druhá samice, se kterou sdíleli nádrž, Nootka IV, porodila ve zhruba stejnou dobu také mládě, ale to bohužel za měsíc zemřelo. Kyuquot se narodil jen několik měsíců poté, co se Haida II, Nootka IV a Tilikum podíleli na smrti trenérky Keltie Byrne. Po tomto incidentu byl v roce 1992 Tilikum přemístěn do SeaWorld Orlando společně s Nootkou IV, zatímco Haida II a Kyuquot putovali do SeaWorld San Antonio. Tady se během let setkali se spoustou známých kosatek jako jsou Kalina, Kotar, Keet a další.

Kyuquot si byl s matkou velmi blízký až do její smrti v srpnu 2001. Je známý tím, že je „náladový“ a odmítá občas předvádět triky, ale v záznamech má pouze dva incidenty. 1. srpna 2003 odmítl Kyuquot pustit trenéra z nádrže během show a nereagoval na odvolávací tón ani na plácání do vody. I když Kyuquot neprojevoval velké známky agresivity, dostal se trenér z nádrže až v momentě, kdy přelezl prosklenou stěnu.

Během dalšího incidentu 27. července 2004 začal být Kyuquot agresivní vůči trenérovi Stevu Aibelovi. Začal přes něj během show skákat, několikrát ho tak potopil pod hladinu a odmítal ho pustit ven z nádrže. Opět nereagoval na odvolávací tón ani plácání do vody. Po několika minutách, kdy byl Aibel uprostřed nádrže, se Kyuquot začal uklidňovat a plaval směrem k pódiu, čehož Aibel využil a rychle se dostal ven z nádrže. O pár dní později byl s Kyuquotem opět ve vodě, ale od roku 2010 je plavání trenérů s kosatkami v USA zakázáno organizací OSHA.

V současnosti je Kyuquotovi 24 let a stále žije v SeaWorld Texas. Nikdy nezplodil žádné mládě. Měří 6,7 m a váží asi 4200 kg.

Zdroj: 56 BlackfishCetacousin.com

Počet komentářů u “Kyuquot”: 0 Přidejte svůj →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *