Keet

Keet

Keet se narodil 2. února 1993 v SeaWorld San Antonio. Jeho matkou je Kalina, které v té době bylo pouhých 8 let a jeho otcem je Kotar. Keet patří ke druhé generaci kosatek narozených v zajetí.

Když bylo Keetovi 18 měsíců, zabřezla Kalina znovu. Aby o ni bylo co nejlépe postaráno, byla přesunuta do SeaWorld Orlando a Keet tak zůstal v Texasu bez matky. Po jejím přesunu byl Keet viditelně deprimovaný, dokud se nespřátelil s ostatními kosatkami v parku – Haidou II, Katerinou a Kyuquotem.

V listopadu 1999 byl Keet přesunut do parku v San Diegu, kde se setkal s mnoha dalšími kosatkami, včetně svého mladšího bratra Keta. Keet zůstal v San Diegu asi 6 měsíců, načež byl v dubnu 2000 přesunut do už nyní zaniklého parku v Aurora, Ohio. Putoval tam spolu s Ketem a Sumarem. Keet a Sumar se ale v Auroře moc neohřáli a v únoru 2001 už byli zpět v San Diegu. Během svého druhého pobytu v San Diegu oplodnil Keet Kasatku, ale i přes to byl přesunut v dubnu 2004 zpět do parku v San Antoniu. V prosinci 2004 Kasatka porodila prvního Keetova potomka, samičku jménem Kalia.

V roce 2005 splodil Keet druhé mládě, tentokrát s kosatkou jménem Kayla. Bohužel Kayla mládě odmítla a samička jménem Halyn musela být od matky oddělena a dokrmována uměle. Když trochu povyrostla, seznámili ji s Keetem, se kterým si padli do oka a vzájemně si dělali společnost. Dokonce spolu vystupovali i v show. Bohužel Halyn v červnu 2008 zemřela a v únoru 2012 byl Keet přesunut potřetí do San Diega. Věří se, že Keet byl otcem mláděte samice Unny, které se narodilo mrtvé v roce 2006 a plodu, který v roce 2007 potratila Kayla.

Keet a Halyn / http://www.orcahome.de/keet.htm
Keet a Halyn / Beth, orcahome.de

V roce 2013 se u Keeta spekulovalo o možné infekci či napadení jinou kosatkou, protože byl mnohokrát viděn při proceduře, kdy mu byly ze hřbetní ploutve odstraňovány kusy odumřelé kůže. Co bylo příčinou jeho problémů dodnes není přesně známo, alespoň tedy veřejnosti.

Dnes je Keetovi 22 let a zůstává nadále v parku v San Diegu. V roce 2014 se stal dědečkem, když Kalia porodila své první mládě, samičku jménem Amaya. Keet měří asi 5,8 m a váží okolo 3,5 tuny.

zdroje: orcahome.de56 Blackfishyahoo.comcetacousin.com

Počet komentářů u “Keet”: 0 Přidejte svůj →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *