kayla14

Kayla

Kayla se narodila 26. listopadu 1988 v SeaWorld San Antonio islandské kosatce jménem Kenau jako druhé mládě. Jejím otcem je původem Severní resident Orky II. Kayla je tedy hybrid.

Kayla (vlevo) a Kenau / zdroj: San Antonio Express
Kayla (vlevo) a Kenau / zdroj: San Antonio Express

V roce 1991, když byly Kayle jen 3 roky, byla společně s další mladou kosatkou, Katerinou, přemístěna do parku v Aurora, Ohio. Kenau, Kaylina matka, zemřela 6. srpna stejného roku poté, co byla v lednu přemístěna do SeaWorld Orlando a potratila. Katerina a Kayla vystupovaly v Ohiu samy až do roku 1994, kdy dospělá samice Winnie zaujala místo Kateriny, která byla přesunuta do SeaWorld San Antonio. Tam zůstala až do své smrti v roce 1999.

Kayla a Katerina byly do San Antonio přesunuty krátce po smrti Kateriny v roce 1999. Setkaly se zde s dominantní samicí Haidou II, která se nakonec o dominantní postavení ve stádu dělila s Winnie. Teprve po smrti jak Winnie, tak Haidy II, převzala Kayla roli dominantní samice. Když do parku dorazil samec Keet v roce 2004, Kayla se s ním rychle sblížila a brzy s ním i zabřezla.

Winnie a Kayla / zdroj: Kimmy Vengeance, orcahome.de
Winnie a Kayla / zdroj: Kimmy Vengeance, ORCAHOME.DE

5. října 2005 porodila v San Antoniu své první mládě, samičku Halyn. Bohužel tím, že byla Kayla moc brzy oddělena od své matky, nikdy se nenaučila starat o mládě a okamžitě Halyn odmítla, dokonce se k ní chovala agresivně. Bylo tedy nutné je od sebe oddělit a Halyn byla dokrmována zaměstnanci parku. Halyn trávila spoustu času ve společnosti svého otce, dokud náhle nezemřela v červnu 2008.

Kaylu v roce 2006 přemístili do SeaWorld Orlando, kde zaměstnanci doufali, že se naučí mateřství od starších a zkušenějších samic. Bohužel v roce 2007 potratila a od té doby se Kayle nedaří zabřeznout ani po několika pokusech o umělé oplodnění.

zdroj: Kim Chapman, orcahome.de
zdroj: Kim Chapman, ORCAHOME.DE

Kromě její krátké historie jako matky je Kayla známá svou účastí v mnoha incidentech s trenéry. Často odmítá být oddělena od ostatních a několikrát na trenéry zaútočila. V říjnu 2006 Kayla zaútočila na trenéra a odhodila ho několik metrů daleko.

V roce 2013 se objevilo video natočené v roce 1995 ještě v parku v Aurora. Na videu vidíme, že Kayla ani Winnie nespolupracují s trenéry. Okolo druhé minuty můžeme vidět Kaylu, jak se snaží vyskočit na plošinu s mělčinou, aby se dostala blíž k divákům. Nemá ale dostatečnou rychlost. Sklouzne se zpět do vody a učiní druhý pokus, tentokrát úspěšnější, kdy se jí podaří dostat přes zděnou zábranu hlavou tak blízko k divákům, že se jí děti dotýkají. Trenéři ale rychle zakročí a oblast vyklidí, než se Kayla vrátí do vody a začne je znovu poslouchat.

V současnosti žije Kayla stále v SeaWorld Orlando. Je jí 27 let, měří 6,1 m a váží asi 2585 kg.

Zdroje: 56 BlackfishCetacousin.com

Počet komentářů u “Kayla”: 0 Přidejte svůj →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *