zdroj: http://www.raggycharters.co.za/page/photos

Jižní Afrika

K pobřeží Jižní Afriky připlouvají hlavně kosatky z Antarktidy, a to hlavně typ A. Celoročně je můžete potkat v oblasti mezi Bird Island a Jeffrey’s Bay, v oblasti Algoa Bay se vyskytují namátkově. Někdy víc jak dvakrát do roka, některý rok vůbec. Maximální velikost zaznamenaných stád je 10 kosatek s výjimkami na obou stranách spektra.

zdroj: http://africageographic.com/blog/orcas-hunting-in-false-bay/
zdroj: AFRICAGEOGRAPHIC.COM

Bylo zatím zaznamenáno okolo 785 setkání s kosatkami, což se může zdát jako hodně, ale 627 z těchto pozorování proběhlo z linkových lodí na trasách kolem Agulhas Bank. Ostatních 158 uskutečnili vědci, posádky lodí živících se pozorováním velryb v přírodě, rybáři, kapitáni lodí a podobně. Meredith Thornton z Institutu pro výzkum mořských savců dává dohromady veškeré fotografie pořízené při těchto pozorováních, aby bylo možné sestavit identifikační katalog kosatek Jižní Afriky.

Nejčastěji zde uvidíte kosatky, které loví ostatní mořské savce (rybožravé sem ovšem připlouvají také). Používají při tom nejčastěji techniku, kdy potichu obklíčí kořist a pak ji přepadnou. Někdy ji ale zkrátka uštvou. Ačkoliv u Antarktidy se živí zejména plejtváky malými a rypouši, tak u břehu Jižní Afriky se vyhýbají lachtanům a jejich nejčastější kořistí jsou delfíni, tučňáci a kormoráni. Byly zaznamenány také případy, kdy útočí na keporkaky a plejtváky myšoky nebo žraloky.

Pronásledování delfínů můžete vidět na videu. Ano, to všechno jsou delfíni!

zdroj: raggycharters.co.za

Počet komentářů u “Jižní Afrika”: 0 Přidejte svůj →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *