tumblr_npoydgFb7i1twwxjko10_540

Japonsko

U Japonska najdeme dva typy kosatek – residentní a transientní. Jejich stravovací návyky jsou vesměs podobné, jako u ostatních residentních, respektive transientních populací. Residenti se živí rybami, zatímco transienti se živí mořskými savci. Nejčastěji bývají spatřeny okolo města Rausu a okolo poloostrova Shiretoko, ale vyskytují se od Severního Pacifiku až po oblast Ochotského moře.

zdroj: http://japaneseorca.tumblr.com/tagged/sighting
zdroj:JAPANESEORCA.TUMBLR.COM

Populace těchto kosatek není známá dlouho, proto je velmi obtížné najít o ní nějaké bližší informace. Víme, že z residentů se zde vyskytují dvě stáda- R4 a R5. Stádo R4 čítá 19 členů včetně mnoha mladých a je největším lokálním stádem. Stádo R5 se skládá z pěti jedinců a jedná se o velmi malou rodinnou skupinu. Japonské residentní kosatky jsou označovány kódem SNS-OO. Lokální transienti nesou označení TU-OO.

zdroj: japaneseorca.tumblr.com
zdroj: JAPANESEORCA.TUMBLR.COM

Díky situaci v Japonsku po druhé světové válce byly kosatky ve velkém množství loveny a mnoho jich v přírodě nezůstalo. Od doby, co začal výzkum této populace, bylo identifikováno podle fotografií méně než 150 velryb, z nichž jen 39 patří k transientnímu typu.

Během posledních dekád bylo odchyceno k využití v zábavním průmyslu 28 kosatek. Z toho jen 19 se do zajetí opravdu dostalo. Žádná z nich už není naživu.

Počet komentářů u “Japonsko”: 0 Přidejte svůj →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *